3 Ekim 2020 Cumartesi

Hasanşeyh Siteleri Nostalji

 Hasanşeyh Köyü web sitesi ilk olarak 13 Mayıs 2006 tarihinde "hasanseyh.net" olarak yayın hayatına başlamıştı. Köyümüzün sanal dünyaya açılan penceresi olan web sitelerine 22 Aralık 2007 tarihinde "hasanseyh.org" da katıldı. Bu süre içerisinde Hasanşeyh Derneği tarafından açılan "hasanseyhkoyu.net" sitesi de kapanan hasanseyh.net sitesinin yerini aldı. 
Dernekten ayrı olarak zengin ve bağımsız içerik amacıyla 2007 yılının sonlarında yayın hayatına başlayan "hasanseyh.org"; haber, multimedya ve yenilikçi içeriğiyle kısa zamanda "alexa" site grafiği uygulamasında -bir yöresel siteye göre- oldukça iyi bir konuma yükseldi. Köylülerimizin ve Şebinkarahisar medyasının ilgisi bunu kanıtlar niteliğindeydi. Ayrıca "hasanseyh.net" alan adı da bu sürede tekrar geri alındı. 2007 - 2011 yılları arasında bağımsız yöresel medya olarak hizmetlerini sunan 'hasanseyh.org'un, sosyal platformların yaygınlaşmasıyla birlikte Aralık 2011'de yayın hayatı sona erdi. 
2018 yılında facebook, instagram ve twitter ile birlikte geri dönüş yapan "hasanseyhorg" markası, 2008 yılında "hasanseyh.org" için açılan youtube adresini de geri alarak sosyal medyanın dört büyüğünde yerini aldı. Son olarak da "blog" şeklinde yayın hayatına yeniden başlayan "hasanseyh.org" yaklaşık 9 yıllık özleme de son verdi. Köyümüzün şu an tek sitesi olan 'hasanseyh.org'da mümkün olduğunca içerik paylaşımı yapılacaktır. "Hasanşeyh Aşkı" mahlasıyla yola çıkan "hasanseyh.org", köyümüzü internet dünyasında temsil etmeye devam edecektir.

İşte dünden bugüne sitelerimiz...

1- Hasanşeyh Köyü sitesi ilk açıldığında görünümü (hasanseyh.net)


2- Bir süre sonra değişen tema ile hasanseyh.net

3- Hasanseyh.Org'un ilk açıldığında görünümü...

4-Php profesyonel tasarıma geçildikten sonra hasanseyh.org. (Not: Sitenin eski tasarımındaki flash player özelliği günümüzde çalışmadığı için sitenin bazı kısımları görünmemektedir. Hatırlanacak olursa açık yeşil başlık kısmı, kendine has yazı karakteri ve kayan haber bileşeni vardı.)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Nisan Ayında Kısa Bir Tur

 Kışın bitmesiyle birlikte yavaş yavaş toparlanan toprak... Kuruyan dalları yavaş yavaş açmaya başlayan ağaçlar... Yeşilin en güzel tonların...